Élelmezésvárakozási idő
3 hozzászólás
Cs János
•
2026. június 5. 14:16
•
#60550
Hát ez az. Nem előírás szerinti használat történt. Nem javasolják a szer használatát ebben a fejlődési szakaszban.(Csak virágrügy pattanásig) Most pedig a termés pirulását közvetlenül megelőző napokban történt a permetezés. Ezért nem tartalmazza az évi.-t a szer csomagolása. Ezért írtam, hogy rossz döntés volt.
Feltételezem azonban, hogy ilyen esetben is van lebomlási ideje a szernek amin túl fogyaszthatóvá válik a cseresznye.
Pap Edina
· Vezető szaktanácsadó
•
2026. június 5. 10:45
•
#60548
Kedves János! Jó hírem van: A Champion WG-nek - előírás szerinti használat esetén - nincs korlátozás az évi. tekintetében. Javaslom a gyártó honlapját, vagy a NÉBIH növényvédőszer-adatbázisát, ami mindig friss információkat tartalmaz: https://novenyvedoszer.nebih.gov.hu/Engedelykereso/kereso
Cs János
•
2026. június 4. 06:20
•
#60546
Tisztelt Szaktanácsadó!
Május 21-én az érés előtt Mospilán rovarölőszerrel történt permetezés a cseresznyefán. Sajnos egy rossz döntés következtében a Mospilán mellé hozzá lett adva a 10 liter szerhez 20g Champin WG Bio gombaölőszer is. Szerencsére perzselődés nem történt, viszont már a hétvégére érett lesz a cseresznye, de nem merem fogyasztani, mert mivel rossz időpontban történt a permetezés, nem tartalmazza tasak tájékoztató része az élelmezésvárakozásra történő utalást. Fogyasztható lesz-e a termés, s ha igen mikortól?
A cseresznyét nem értékesítésre használnám, hanem a család részére fogyasztásra.
Válaszát előre is tisztelettel köszönöm!