Gazdabolt Online Áruház

kókuszpálma

12 hozzászólás
Antics Katalin · Szaktanácsadó 2020. május 25. 20:35 #50169
Kedves B. Andrea! Fotóval is nehéz megmondani, de fotó nélkül meg pláne. A törzs sérülés a tövénél az egyik leg fertőző veszélyesebb forrás.
Andrea Berta 2020. május 7. 20:26 #49818
Sziasztok Egy kis segitségre lenne szükségem. Kaptam egy kókuszpálmát és egy kicsit meg van tőrve a törzse. Az üzletben olyan is volt aminek nem volt levele. A kérdésem az lenne hogy ez még megmemthető, hozni fog új lebelet vagy tönkre megy. ha teljesen vissza van vágva újrahajt? Választ előre is köszönöm Andrea
Antics Katalin · Szaktanácsadó 2018. március 17. 21:39 #44902
Kedves Sz. Gábor! Nagyon sokat öntözi és valószínű, hogy megfulladt a gyökere. Ezért szárad és pusztul a növény. A másik óriási hiba az, hogy spricceli. Így nem szabad párásítani. A radiátor sem segít. Egyik növénynek sem tesz jót a fűtőtest közelsége.
Szűcs Gábor 2017. november 28. 19:43 #44603
Tisztelt Szakértő! Segítséget szeretnék kérni kókuszpálma gondozással kapcsolatban. November elején vásároltam,, tudom nem ajánlott de szállítas közben tönkrement a cserepe és át kellett ültetni. Napfényes helyen ablak közelében áll a szoba höfoka kb 20 fok köruli, egy legyezőpálma társaságában van, amely látszólag jól érzi magát.Pálmáknak készult földkeverékben van és pálmáknak készült tápoldatot kap, hetente kétszer öntözöm. A párásításrol naponta kézi permetezövel gondoskodok. Mindezek ellenére a levelek kezdenek kiszáradni. Mi lehet az oka? Leheséges, higy a radiátorhoz tul kozel lenne? Kb. 2 méter, vagy más oka lehet? Köszönettel Gábor
Antics Katalin · Szaktanácsadó 2013. április 9. 22:07 #31778
Kedves Romhányi Éva! Roppant fényigényes növény, egész évben igényli a fényt. Télen 15-18 °C hőt igényel. Folyamatosan magas páratartalmat kell biztosítani a számára. Hetente kétszer öntözze, a növekedés időszakában, fontos, hogy ne hagyja kiszáradni a talaját. De ügyeljen arra, hogy ne öntözze túl és ne álljon alatta a víz. Öntözze alulról, ami a tálkába marad felesleges víz, azt pedig öntse ki. Egyébként az egyik olyan növény, amit a legnehezebben lehet tartani. A kicsírázott magonc 3 évig a dióból él, belőle táplálkozik, ügyeljen arra, hogy ne sérüljön. Ne ültesse át, mert azzal könnyen elpusztulhat. Nem viselik jól a gyökerek a bolygatást. Ne használjon csapvizet!
Romhányi Éva 2013. március 11. 15:39 #31673
sziasztok.kókuszpálmát szeretnék venni az a kérsésem át kell e ültetni és milyen tőzeges talajba mert van natúr fehér fekete...kb ekkora lehet ...Előre is köszönöm
Internet Gazda Kft. 2012. január 17. 11:18 #26354
Úgy vágja le a leveleket, hogy a tő ne sérüljön. Ha meleg helyen nem kiszárítva és nem túlöntözve túlélte a telet, tavasszal újra hajt.
Internet Gazda Kft. 2011. december 14. 20:43 #26160
Kedves Pap Erika! Van egy kókuszpálmám,csodaszépen fejlődött eddig... sajna megfázott és az összes levele elszáradt. kérdés:mit tegyek,hogy jövőre újra életet lehelhessek belé?levágjam a leveleit?ha igen pontosan hol érdemes?ezután mi a teendőm vele? várom válaszát üdv Tímea
Internet Gazda Kft. 2007. január 25. 12:10 #5543
Internet Gazda Kft. 2007. január 22. 08:22 #5523
Tisztelt szakértő! Segítséget szeretnék kérni. Kb. 1-2 hónapja elkezdett barnulni a kókuszpálma levelének csúcsa, utána egyre lentebb haladt a barnulás, majd a végén tulajdolnképpen elszáradt a levél. Most újabb kettő levélen veszem ugyanezt észre. Mi lehet a gond? Köszönöm segítségét! Üdövzlettel: Ildikó
Internet Gazda Kft. 2006. október 9. 11:41 #5092
A kókuszpálma nehezen tartható növény! A sikeres tartásához magas páratartalomra (70-80%), sok fényre és magas hőmérsékletre van szüksége. A tűző naptól és a talaj kiszáradásától óvni kell. Az öntözést lehetőség szerint lágy vízzel végezzük (ioncserélt, desztilált, felforralt vagy esővíz). Mivel magoncról van szó, az első néhány évben a tápanyagokat a dióból veszi fel, ezért nem szükséges átültetni. Ha a gyökérzet átveszi a tápanyagfelvétel szerepét, akkor a dió elrohad. A növény tövénél a diót nem szabad mozgatni, a növényt télen ne érje huzat, a talaj legyen mindig nedves, de a túlöntözéstől óvjuk. Sok fényt és magas páratartalmat kíván. Lakásban, főleg télen ezt nagoyn nehéz számára biztosítnaunk! Tápoldatozást csak pár éves korban kezdjük.
Internet Gazda Kft. 2006. október 3. 15:27 #5071
Abban kérném a segítségüket, hogy hogyan kell öntözni egy kókuszpálmát? Alulról, vagy fölülről, vagy esetleg más módszerrel? Elég-e aza fény, amely a szalagfüggönyön átszűrődik? Milyen tápoldat ajánlott hozzá? Válaszaikat előre is köszönöm!